hdkpck

Idź do spisu treści

Menu główne

Zasłużony Honorowy Dawca Krwi III stopnia po oddaniu 6 / 5 litrów krwi

Nasz klub... > Nasi zasłużeni
 

Strona w budowie

 

W 1962 r. Zarząd Główny Polskiego Czerwonego Krzyża ustanowił 3-stopniową odznakę "Zasłużony Honorowy Dawca Krwi" I (złotą), II (srebrną)  i III (brązową) stopnia. W  Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z 21 sierpnia 2006 r. zmieniono nazewnictwo tych odznak. Zmienił sie też wzór legitymacji "Zasłużony HDK". Kolejne zmiany przewidziano w Ustawie z dnia 20 maja 2016 r. o zmianie ustawy o publicznej służbie krwi oraz niektórych innych ustawz 20 maja 2016 r.
Są to już jedyne odznaczenia krwiodawców, które poza satysfakcją dają niewielkie konkretne uprawnienia (w NFZ), doceniające nimi odznaczonych i promujące tym samym honorowe krwiodawstwo.
Tytuł "Zasłużony Honorowy Dawca Krwi" przysługuje dożywotnio.


Odznaka brązowa przysługuje krwiodawcy po oddaniu przez męzczyznę 6, a przez kobietę 5 litrów krwi pełnej lub odpowiednio przeliczonych jej składników.
Odznakę nosi sie na prawej stronie piersi.




Na wniosek klbu zostały przyznane odznaki dla:

Do roku 1984 nie posiadamy pełnej dokumentacji. Dysponujemy tylko pojedyńczymi informacjami.

1968 r.
Zielonka Franciszek

1969 r.
Blinda Ewald                    Wichtowski Aleksander

1973 r.
Banasiak Stanisław           Małek Zygmunt                    Porwoł Antoni             Wieczorek Leonard

1975 r.
Argociński Tadeusz           Golec Tadeusz                     Myszko Piotr

1977 r.
Krypczyk Jerzy                 Porwoł Stanisław

1978 r.
Tomczak Wojciech            Wojak Eugeniusz                  Zając Piotr

1979 r.
Barciok Eugeniusz            Menżyk Franciszek               

1980 r.
Passakas Andrzej               


1981 r.
Kucza Karol                     Stąpor Jan

1982 r.
Balcarek Józef                  Chudowolski Bogumiły           Plura Albert                    Rak Zdzisław                        Roj Ginter
Szerlowski Bolesław

1983 r.
Działa Aleksander             Szlijan Piotr                          Szymonek Józef              
Szymiczek Krzysztof             Wdowczyk Ryszard

1984 r.
Benek Gerard                  Betnarowicz Kazimierz            Franosz Józef                 Kalisz Andrzej                       Kustoś Jerzy
Pacholak Andrzej             Szolc Rudolf                          Szlachta
Józef                Szołtys Jozef                        Szymiczek Krzysztof
Zając Henryk
Kozieł Antoni

1985 r.

Florian Piotr                   Niemiec Józef

1986 r.
Kozieł Antoni                  Wencka Waldemar               Zamelczyk Ryszard

1987 r.
Cieślak Kazimierz            Kowol Adam                         Najda Kazimierz                Porwoł Adam                     Sobik czesław

1988 r.

Czapla Aleksander          Droździel Bogusław               Łukasiak Stanisław             Matuszek Antoni                Staniszewski Janusz
Tomala Marian

1989 r.
Tomanek Andrzej

1990 r.

Demel Henryk               Gunia Andrzej                      Janosz Józef                      Mroczek Anna                  Pączko Stanisław

1991 r.
Ciosek Henryk               Długosz Henryk                    Grasman Andrzej               Frydrych Jerzy                    Krawczyk Stanisław            Nejman Ryszard            Sitko Władysław                    Żbik Adam

1992 r.
Buczek Stefan               Jacek Alojzy

1993 r.
Pluta Zbigniew

1994 r.
Kaczmarek Tadeusz       
Pinior Marek                          Prokopczuk Mirosław          Zieleniewski Piotr

1996 r.
Mazur Tomasz

1998 r.
Dudek Piotr                   Gawryszuk Dariusz                Gorzalnik Henryk                Kasperek Ryszard              Matuszek Kazimierz
Orłowski Henryk            
Pinior Marek                          Pietryga Krystian               Ratajczak Mirosław            Szkopek Andrzej
Zubelewicz Sylwester           

1999 r.
Gawle Ryszard               Kołek Stefan

2000 r.
Utrata Bogdan

2001 r.
Biela Bogusław              Ciepichoł Marek                     Gaszewski Adam                  Hałacz Andrzej                Karkoszka Ireneusz
Konieczny Zbigniew        Moczarski Dariusz                  Skalski Waldemar                 Wystyrk Erwin                Żydek Janusz

2002 r.
Basista dariusz               Burda Tomasz                       Czech Tomasz                     Fabijanowicz Mirosław     Gapiński Krzysztof
Gaś Krystian                  Goraus Ireneusz                    Główczyński Tomasz             Grabiec Mirosław            Hojka Grzegorz
Miensopust Damian        Organiściak Krzysztof             Piechaczek Adam                  Rajman Henryk              Suszko Arkadiusz
Świerzy Szymon

2003 r.
Biazik Edward                Gwiżdż Marian                       Kachel Zbigniew                   Kazaniecki Dawid            Masztalerz Mieczysław
Piech Zygfryd                 Polnik Grzegorz                     Pytlik Stanisław                    Raczkowski Krzysztof       Rudawski Sebastian
Szymiczek Radosław       Wojtek Tadeusz                    Wrona Adam                        Zając Tadeusz

2004 r.
Adamczyk Leszek           Adamczyk Leszek                  Banko Łukasz                        Biel Tadeusz                    Glenc Damian
Gozdalski Marek             Grzonka Jarosław                  Iwanów Zenon                      Kiszka Damian                 Langrzyk Andrzej
Napiórkowski Stanisław   Pikulicki Leszek                     Stonoga Marian                     Świta Jarosław                 Waloszek Piotr
Włoczewski Roman

2005 r.
Bazylak Marek                Białas Józef                          Burda Mirosław                     Czarniewski Jarosław         Gomułka Zbigniew
Kominek Marcin              Słowik Jerzy                         Witkowski Grzegorz               Zalewski Marek                  Żurkowska Wiesława
Żurkowski Lech

2006 r.
Argociński Jerzy             Banasiak Waldemar                Byczek Adrian                       Grodecka Karina            Kozdemba Michał
Obarski Błażej                Polit Wiesław                         Szymiczek Mariusz

2007 r.
Botorek Józef                 Drzazga Robert                     Gatnar Wojciech                    Groborz Zenon                  Janosz Leszek
Kancerek Krzysztof         Klima Józef                            Klimek Marek                        Knicz Mirosław                  Krzyształa Aleksandra
Lach Arkadiusz               Mika Tadeusz                         Pośpiech Adam                     Rzymanek Stanisław          Szymiczek Piotr
Szymik Michał                Tarczyński Krzysztof                Wieczorek Mariusz                Wojaczek Katarzyna

2008 r.
Czech Piotr                    Dębowski Jakub                      Górka Wojciech                    Grabowski Zenon               Kałuża Szymon
Kaczor Krzysztof             Kozielski Marcin                      Krzystała Łukasz                   Kubiak Romuald                 Kwiatkowski Witold
Najda Zbigniew              Perugiewicz Jacek                    Roj Sebastian                       Rybiński Sławomir             Szulik Jerzy
Śliwa Robert                  Świderek Rafał                        Wita Ireneuszk                     Wojtek Dariusz                  Wołoszyn Mariusz
Zackiewicz Dariusz          Zdrojewski Mirosław

2009 r.
Baranowski Bogusław      Białas Ewa                          Borsukiewicz Michał               Bulenda Krzysztof     Baszczok-Waloszek Gabrielaiela
Czaplak Tomasz              Dudacy Adam                        Dworzyński Czesław               Flis Piotr                           Fojcik Wojciech
Gałwa Dorota               Golec Marcin                         Handschuh Dawid                  Jeszka Piotr                       Juraszczyk Łukasz
Kiermaszek Łukasz           Klimek Jerzy                         Langrzyk Rafał                       Majewski Robert                Maks Joachim
Matuszek Tomasz            Matysiak Leszek                    Musiolik Grzegorz                    Musiolik Justyna            Piechaczek Dariusz
Pietrzyk Bogdan               Pojda Dariusz                       Porwoł Leszek                        Porwoł Przemysław            Porwoł Tomasz
Powązka Grzegorz            Rzaczek Jan                          Sauer Grzegorz                      Staniszewski Janusz           Suflida Wojciech
Wieczorek Zbigniew
 
2010 r.
Adamczyk Jan                  Banasiak Małgorzata          Błachut Zbigniew                   Bombik Sebastian              Brych Łukasz
Charendarczyk Janusz       Czerwiński Wojciech               Drabina Grzegorz                   Dudacy Bogusława        Dudek Rafał
Gajda Stanisław                Grzenik Marek                       Jankowski Ariel                      Jeżyszek Krzysztof             Jona Monika
Jurecki Robert                   Kaczmarczyk Arkadiusz          Kaczmarczyk Zenon                Kita Marcin                       Kopocz Krystian
Kozub Adam                      Królikowski Grzegorz             Krzystała Wojciech                 Kściuczyk Mirosław            Lemańczyk Dariusz
Maks Monika                   Martyński Łukasz                 Matuła Mirosław                     Mielańczyk Mateusz           Mika Tomasz
Mleczko Wojciech               Mrozek Łukasz                     Nowak Łukasz                        Palarz Jacek                      Papierok Jausz
Paszczela Damian              Piekarski Łukasz                    Płaczko Grzegorz                    Popielarczyk Michał            Sobik Marcin
Soczówka Dorota           Sosnowska Zuzanna          Stus Krzysztof                        Swoboda Zbigniew             Szymiczek Hanna
Świerkot Sylwester             Winkler Jakub                       Wojak Krzysztof                     Wowra Michał

2011 r.
Dębowski Tomasz              Fiszer Piotr                            Handzlik Adam                      Hojka Marian                     Kampik Sławomir
Kowalski Łukasz                 Kubek Piotr                           Kupczyk Ireneusz                  Mikeska Łukasz                  Musiolik Janusz
Musioł Damian                   Nowak Robert                        Rak Arkadiusz                      Stabla Andrzej                    Styrnol Szymon
Widomski Jacek                 Ziębiński Jacek

2012 r.
Bednarski Krzysztof            Fojcik Czesław                       Gabryś Kamila                   Jasita Jarosław                   Kiera Ewa
Kolorz Dominika
            Kołodziej Artur                       Kotwicki Rafał                      Kubek Dominik                   Malgrab Łukasz
Musiolik Aurelia              Napiórkowski Zbigniew           Porwoł Halina                    Ptak Ireneusz                     Rojek Andrzej
Sokół Łukasz                     Sztoner Robert                       Wilczek Robert

2013 r.
Adamczyk Mateusz             Botorek Józef                         Brudny Adam                       Czaplicki Roman                 Czerwiński Jacek
Grzebuła Seweryn              Jona Mateusz                         Kałuża Janina                    Kałuża Piotr                        Kowalczyk Tomasz
Kuś Aleksander                  Ledwoń Łukasz                       Napiórkowski Grzegorz          Robakowski Rafał                Rolnik Tomasz
Rosak Arkadiusz                 Rusok Wojciech                      Świątek Tomasz                   Tomanek Maria                Weis Karol

2014 r.
Banko Mariusz                   Dudek Magdalena                Iksal Mariusz                        Kiełb Sławomir                   Klima Karol
Kolorz Wojciech                  Krajczok Michał                      Kuś Wojciech                        Lorek Michał                      Marek Marcin
Niemczyk Andrzej               Plewa Adrian                          Samek Mariusz                      Stonoga Przemysław           Wernik Katarzyna

2015 r.
Bazylak Grzegorz                Burek Anna                          Brudny Brygida                  Cichy Monika                  Damiec Damian
Elsner Renata                   Goraus Kamil                          Krzemień Beata                   Kubik Eugeniusz               Lebioda Marcin
Lebioda Mirosława          Lenart Robert                         Matlak Paweł                          Pakulec Andrzej                Porwoł Michał
Rzodeczko Joanna           Stokłosa Barbara                 Ziętek Grzegorz                       Ziętek Halina

2016 r.
Basista Katarzyna           Buchcik Marek                        Cichy Jarosław                        Czechura Michał                Damiec Małgorzata
Gatnar Dawid                    Kaziszyn Justyna                  Marchlewska Elżbieta          Maszkiewicz Katarzyna  Obartuch Dariusz
Pietrzak-Jarocka Ewa     Przybysławski Michał                Ryszka Eugeniusz                    Skatuła Dawid

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego