hdkpck

Idź do spisu treści

Menu główne

Już za nami...

Aktualności
 
 
 
 
 
 

II TURNIEJ SZÓSTEK PIŁKARSKICH
ph. "
STOP NAŁOGOM"
o PUCHAR BURMISTRZA MIASTA PSZÓW.


1 października 2016 r. na Orliku w Pszowie
(ul. Kraszewskiego) po raz drugi organizujemy turniej piłkarski z okazji Dni Promocji Zdrowia.

Zapraszamy do uczestnictwa i kibicowania.

Czytaj więcej...


Krwawy ślad.

Tegoroczny przejazd Konwoju Muszkieterów wyrył na drogach powiatu wodzisławskiego kolejny, głęboki, krwawy ślad. Muszkieterzy przelewali krew dwukrotnie... czytaj i oglądaj


Promocja zdrowia.

Chcesz sprawdzić swoje zdrowie?
Zapisz się - zadzwoń: 32-298-77-77.

W Pszowie tylko 1 i 2 września.


 
 


Wielki Post, Tridium Paschalne, Zmartwychwstanie...
Coś minęło, coś nastanie....
Niech ten czas zapamiętamy,
że przyniósł w nas dobre zmiany.

Smacznego jajka, dyngusa mokrego,
spaceru wspaniałego, rodzinnego.
Święconego na stoliku,
a resztę życzeń  czytaj w załączniku :)W Dniu Kobiet.


W imieniu własnym i męskiej części zarządu Klubu składam najszczersze życzenia naszym klubowym koleżankom, a także wszystkim paniom odwiedzającym naszą stronę.


Tadeusz Łata nie żyje...

Z żalem zawiadamiamy, że zmarł lekarz Tadeusz Łata.

Pogrzeb naszego doktora odbędzie się w środę 24 lutego w Rybniku – Kamieniu o godz. 9:00.

Starsi krwiodawcy pamiętają, że był on kierownikiem utworzonego w 2001 roku punktu krwiodawstwa w Pszowie, a zarazem lekarzem kwalifikującym dawców. Uczestniczył też w klubowych akcjach wyjazdowych.

Pan doktor był również działaczem Polskiego Czerwonego Krzyża, przez długie lata był prezesem Zarządu Rejonowego PCK w Rybniku. Pozostał działaczem również w okresie pracy w RCKiK w Raciborzu – m.in. otwierał I Pszowski Rajd Samochodowy o Puchar Dyrektora RCKiK w Raciborzu w 2004 roku.

Niech spoczywa w pokoju!


Zjazd Rejonowy PCK.


11 lutego delegaci klubu: Weronika Kałuża, Adam Porwoł i Mariusz Sylwesiuk uczestniczyli w zjeździe rejonowym PCK w Wodzisławiu Śl. Podczas zjazdu ustępujący zarząd zdał sprawozdanie z działalności, uzyskał absolutorium i wybrano władze oddziału rejonowego na kolejną kadencję.

Prezesem zarządu po raz drugi wybrano panią Stanisławę Wieczorek. Do zarządu weszły panie: Halina Błędowska, Urszula Hetman, Weronika Kałuża i Elżbieta Kowalska. Delegatem na zjazd okręgowy w Katowicach została pani Halina Błędowska. Dla naszej klubowej koleżanki, Instruktora Pierwszej Pomocy PCK i krwiodawcy, pani Weroniki Kałuża jest to pierwsza kadencja w zarządzie Oddziału Rejonowego PCK. Życzymy jej owocnej współpracy i satysfakcji z pełnionej funkcji.
Nasi delegaci przekazali nowemu zarządowi nasze wnioski i petycje do zrealizowania.


Graliśmy z Orkiestrą.

Już po raz trzeci współorganizowaliśmy halowy turniej piłkarski z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Turniej odbył się 9 stycznia na sali gimnastycznej SP-1 w Pszowie.
Uczestniczyło w nim 8 drużyn. Zwyciężyła drużyna „Na Pełnej" (Gorzyce), pokonując w finale „Przeklyntych Łebków”. Trzecie podium zajęła „Paka”. Nasza drużyna wyszła z grupy z I miejsca, turniej ukończyła na IV pozycji.
Pierwsze 3 drużyny zostały nagrodzone pucharami oraz nagrodami przekazanymi przez  Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy KWK „Anna” w Pszowie.
Dochód z imprezy (wpisowe, wolne datki) w całości zasilił kasę XXIV Finału WOŚP.
Gratulujemy naszym piłkarzom i dziękujemy za reprezentowanie klubu. Szczególnie dziękujemy Tomkowi Czechowi za swój wkład w organizację turnieju i drużyny.

Więcej fotek w albumie.


Wybrano Nowy Zarzą Klubu.

26 listopada br. po uroczystym spotkaniu przeprowadzono wybory do Zarząu Klubu. Jednogłośnie wybrano prezesa, zarząd oraz delegatów do rejonu PCK.
Na swoim I posiedzeniu 18 grudnia zarząd ukonstytuował się w składzie:

Prezes – Adam Porwoł
Wiceprezes – Mariusz Sylwesiuk
Sekretarz – Kornelia Kowol
Członkowie – Beata Augustyniak-Stonoga i Przemysław Stonoga.

Ponadto na gospodarza klubu powołano Kazimierza Najdę.

Zarząd od 2016 roku bęzie pełnić dyżury w czwartki w godzinach od 15.00 do 17.30. w swoim biurze w Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie (II pięro, pok.18).

Delegatami na rejonową konferencję sprawozdawczo-wyborczą wybrani zostali:
Weronika Kałuża, Adam Porwoł i Mariusz Sylwesiuk.


Wolontariusze roku.

5 grudnia w Pszowie z okazji Światowego Dnia Wolontariusza rozstrzygnięo konkurs na wolontariusza roku. W ramach pierwszego w Pszowie konkursu „Wolontariusz roku” nagrodzono 21 wolontariuszy, w tym 4 działaczy naszego klubu HDK PCK, z których 2 zostało laureatami konkursu. Nasi wyróżnieni to:

  • Beata Augustyniak-Stonoga,

  • Weronika Kałuża,

  • Kazimierz Najda,

  • Adam Porwoł

Komisja konkursowa wybrała dodatkowo 4 laureatów, którymi zostali działacze Klubu HDK PCK przy KWK „Anna” w Pszowie:

  • Beata Augustyniak–Stonoga,  

  • Adam Porwoł,

a także
Krystyna Tytko –Sekcja Osób Niepełnosprawnych przy Towarzystwie Przyjaciół Pszowa oraz
Wioleta Soborak –Świetlica Środowiskowa „Gniazdo” przy stowarzyszeniu „Pomóżmy Sobie”.
(Foto: Joanna Potrykus)


Życzenia świąteczne i noworoczne.


W imieniu własnym, swojej rodziny i Zarząu Klubu na załązonej obok karcie składam najserdeczniejsze życzenia wszystkim gościom odwiedzająym tę stronę:)


Świętowaliśmy Dni HDK w Polsce.

26 listopada br. na sali remizy OSP w Pszowie miało miejsce uroczyste spotkanie członków naszego klubu z okazji Dni HDK w Polsce. Przy tej okazji wielu krwiodawców zostało odznaczonych Odznaczeniami, medalami, odznakami, dyplomami i innymi wyróżnieniami. Listę wyróżnionych w 2015 roku przedstawimy później, gdyż nie mamy jeszcze kompletnej wiadzy odnośnie przyznanych odznaczeń państwowych.
Spotkanie jak zwykle odbyło sięw miłej, „rodzinnej” atmosferze. Zaszczycilo nas również wielu gości.


W poniedziałek 28 grudnia o godz. 18.00 w pszowskiej bazylice zostanie odprawiona Msza św. w intencji naszego zmarłego kolegi śp. Mariana Stonogi, ofiarowana przez kolegów z pracy. Zapraszamy do uczestnictwa.


22 ÷ 26 listopada
DNI HONOROWEGO KRWIODAWSTWA
W POLSCE

Spotkanie z okazji Dni HDK w Polsce.

Zapraszamy na uroczyste spotkanie klubu z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa w Polsce, które odbędzie się 26 listopada 2015 r.
Czytaj więcej...


Uwaga: przyjmujemy jeszcze zgłoszenia do sporządzenia wniosków na odznaki „Zasłużony HDK”


Zebranie sprawozdawczo-wyborcze.

Po spotkaniu z okazji Dni HDK w Polsce zostanie przeprowadzone zebranie sprawozdawczo-wyborcze
(czwartek 26.11.2015, godz. 16.30).
Prosimy o przesyłanie wniosków i propozycji dotyczących klubu, planu pracy, zebrania i do przygotowania ewentualnych uchwał i wniosków. Pomoże to w sprawnym przeprowadzeniu zebrania. Wnioski (mogą być
przesłane e-mailem) powinny być podpisane, bo anonimów nie będziemy uwzględniać.
Prosimy też już zgłaszać propozycje kandydatów na prezesa i do zarządu klubu – jeśli na inna osobę, to za jego zgodą.
Wprawdzie uczestnictwo w zebraniu sprawozdawczo-wyborczym jest obowiązkiem każdego członka klubu, jednak prosimy o zgłaszanie swojej obecności (względnie przypuszczalnej absencji).Msza św. w intencji śp. Mariana i zmarłych krwiodawców z klubu - środa 18 listopada 2015 r., godz. 18.00


Z honorami pożegnaliśmy kolegę.

W sobotnie przedpołudnie (17.10.2015 r.) towarzyszyliśmy naszemu koledze Marysiowi w jego ostatniej ziemskiej drodze.   W klubowej delegacji uczestniczyło co najmniej 21 osób. Uhonorowaliśmy naszego jednego z najlepszych działaczy m.in. asystą pocztu sztandarowego.
Marian chociaż skromny i cichy, zawsze każdemu był gotów do pomocy, toteż na pogrzebie zebrał się tłum ludzi, w tym wiele delegacji z władzami miasta na czele.
Dopiero co w czerwcu świętowaliśmy 50-te urodziny Mariana, snuliśmy wiele planów na przyszłość...
Msza św. w intencji śp. Mariana i zmarłych krwiodawców z klubu - środa 18 listopada 2015 r., godz. 18.00


13 października 2015 r. zmarł Marian Stonoga nasz klubowy działacz i kolega.
Wielki w działaniu, choć zawsze skromny.
Zapisał się wielkimi literami w historii naszego klubu i będzie nam go bardzo, bardzo brakować...
SPOCZYWAJ W POKOJU!

Maryś od wielu lat pełnił funkcję gospodarza w naszym klubie. Był też niezwykle aktywny i pomocny przy organizowaniu wszelkich klubowych imprez i akcji krwiodawczych.

Oddał 45 litrów krwi.
Za działalność na rzecz HDK i PCK odznaczony m. in. Brązowym i Srebrnym Krzyżem Zasługi, Odznakami Honorowymi PCK IV i III st.,
odznakami: Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu, Zasłużony HDK (wszystkich stopni) oraz medalami:
„Zasłużony dla Klubu HDK PCK”, 50-lecia Honorowego Krwiodawstwa w Polsce, „Twoja Krew Ratuje Życie”, pamiątkowym RCKiK po oddaniu 25 litrów krwi.


I TURNIEJ SZÓSTEK PIŁKARSKICH "NAŁOGOM STOP"
o Puchar Burmistrza Pszowa przeszedł do historii

3 października na Orliku w Pszowie z okazji Dni Promocji Zdrowia
Czytaj więcej...


Wyróżnieni krwiodawcy.

26 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie, podczas uroczystej akademii z okazji 750-lecia Pszowa i 20-lecia odzyskania samorządności przez miasto Pszów, działacze Klubu HDK PCK przy KWK „Anna” w Pszowie zostali wyróżnieni odznakami honorowymi Ministra Zdrowia „Za Zasługi dla Ochrony Zdrowia”.  Odznaki na wniosek burmistrza Pszowa, pani Katarzyny Sawickiej-Mucha otrzymali: Weronika Kałuża, Adam Porwoł i Aleksander Wichtowski. Przed wręczeniem odznak przedstawiono najważniejsze zasługi wyróżnionych dla ochrony zdrowia, zwłaszcza te dokonane na gruncie lokalnym.


Z wielkim smutkiem żegnamy przyjaciela naszego klubu "Hrabiego" Jacka z Łodzi.
Bronisłąw Jacek Biernacki zmarł
1 września 2015 roku, wcześniej długo zmagał się z wieloma ciężkimi chorobami.
Jacek, bardzo zasłużony dla ruchu honorowego krwiodawstwa i Polskiego Czerwonego Krzyża, bywał również naszym gościem, m. in. na rajdzie samochodowym krwiodawców. Oprócz serdecznych wspomnień, zostawił nam po sobie trochę sentymentalnych pamiątek. Mamy go też na wielu zdjęciach z Pszowa i różnych miejsc w Polsce, ale przede wszystkim zostanie w naszych myślach i sercach... Spoczywaj w pokoju.


 


XI Pszowski Rajd samochodowy Honorowych Dawców Krwi o Puchar Dyrektora RCKiK w Raciborzu
Patronat Honorowy: Burmistrz i Rada Miejska Pszowa.


Z okazji Światowego Dnia Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca
oraz Tygodnia PCK, serdeczne życzenia zdrowia, spokoju i wszelkiej pomyślności,
a przede wszystkim pozostania w harmonii z 7 zasadami Czerwonego Krzyża, którymi są:
- humanitaryzm,  bezstronność,  neutralność,  niezależność,  dobrowolność,  jedność i powszechność -
wszystkim członkom i sympatykom Klubu HDK PCK przy KWK „Anna" w Pszowie oraz ich rodzinom oraz składa Zarząd Klubu, dedykując Pieśń o Czerwonym Krzyżu.


Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim naszym krwiodawcom, działaczom i przyjaciołom klubu oraz Waszym rodzinom by ten świąteczny czas był dla Was radosny, spokojny i pogodny, a owoce płynące z męki naszego Pana Jezusa i Jego Zmartwychwstania niech dojrzewają w naszych działaniach i w nas samych.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego