hdkpck

Idź do spisu treści

Menu główne

Zasłużony Honorowy Dawca Krwi II stopnia po oddaniu 12 / 10 litrów krwi

Nasz klub... > Nasi zasłużeni

W 1962 r. Zarząd Główny Polskiego Czerwonego Krzyża ustanowił 3-stopniową odznakę "Zasłużony Honorowy Dawca Krwi" I (złotą), II (srebrną)  i III (brązową) stopnia. W  Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z 21 sierpnia 2006 r. zmieniono nazewnictwo tych odznak. Zmienił sie też wzór legitymacji "Zasłużony HDK". Kolejne zmiany przewidziano w Ustawie z dnia 20 maja 2016 r. o zmianie ustawy o publicznej służbie krwi oraz niektórych innych ustawz 20 maja 2016 r.
Są to już jedyne odznaczenia krwiodawców, które poza satysfakcją dają niewielkie konkretne uprawnienia (w NFZ), doceniające nimi odznaczonych i promujące tym samym honorowe krwiodawstwo.
Tytuł "Zasłużony Honorowy Dawca Krwi" przysługuje dożywotnio.


Odznaka srebrna przysługuje krwiodawcy po oddaniu przez męzczyznę 12, a przez kobietę 10 litrów krwi pełnej lub odpowiednio przeliczonych jej składników.
Odznakę nosi sie na prawej stronie piersi.





Na wniosek klubu przyznano odznaki dla (wg daty przyznania):

Do roku 1984 nie posiadamy pełnej dokumentacji. Dysponujemy tylko pojedyńczymi informacjami.
Pierwszymi odznaczonymi tą odznaką są na pewno:

1979 r.
Banasiak Stanisław               Małek Zygmunt                       Wichtowski Aleksander             Wieczorek Leonard

1980 r.
Golec Tadeusz                     Passakas Andrzej                      Porwoł Antoni                         Porwoł Stanisław                                


1981 r.
Molenda Jan        

1982 r.
Szerlowski Bolesław

1984 r.
Krypczyk Jerzy                     Zając Piotr

1985 r.
Argociński Tadeusz              Barciok Eugeniusz                     Chudowolski Bogumiły              Olszak Edward                       
Plura Albert                         Stąpor Jan                               Szlachta Józef                          


1986 r.
Balcarek Józef                      Batóg Tadeusz                         Kozieł Antoni                           Kozub Jerzy
Sitko Władysław                       


1987 r.

Mnich Andrzej                      Rak Zdzisław                            Roj Ginter                               Szymonek Józef                       
Wojak Eugeniusz

1988 r.
Kasperek Ryszard                    Katryniok Augustyn

1989 r.

Chojnacki Stanisław                Florian Piotr                          Janusz Włodzimierz                    Jędrosek Zenon                   
Kalisz Andrzej                         Krzyszkowski Andrzej            Kucharzewski Teofil                    Marcinów Ryszard
Niewiera Józef                        Porwoł Adam                       Sikora Jerzy                               Sobik Czesław
Stasiak Stefan                        Troszka Stanisław

1990 r.

Podsiadło Marian                    Rzaczek Henryk                    Sawicki Marian                           Szerlowski Bolesław
Szolc Rudolf                           Szołtys Adam                       Tomala Marian

1991 r.
Długosz Henryk                     Droździel Bogusław                Gandyra Janusz                          Kierył Waldemar  
Kupka Józef                          Kowol Adam                           Lach Bolesław                            Lach Jan  
Marciniak Kazimierz               Musioł Bernard                        Nejman Ryszard                         Pacholak Andrzej
Sitko Władysław                    Wdowczyk Ryszard

1992 r.
Cieślak Kazimierz                   Demel Henryk                        Kaim Józef                                 Kałuża Henryk            
Kozieł Antoni                         Mołek Stanisław                     Stabla Stanisław                         Strof Jerzy
Widenka Czesław

1993 r.
Biskup Krystian                     Ciosek Henryk                        Grasman Andrzej                         Meglin Henryk        
Kozieł Antoni                         Lisiecki Jerzy                         Najda Kazimierz                           Żbik Adam

1994 r.
Duchniak Józef                      Frydrych Jerzy                       Pączko Stanisław

1995 r.
Gunia Andrzej                        Matuszek Antoni                    Łabiuk Wiesław                           Niewadzi Piotr                             
Pluta Zbigniew                       Pączko Stanisław                   Porwoł Jerzy                               Skórecki Andrzej                         
Wojtek Mirosław                    Zamelczyk Ryszard

1996r.
Górka Leszek                         Miller Marek                          Wajda Adam        

1998 r.

Bargieł Stanisław                  Gawryszuk Dariusz                  Jeznach Wojciech                         Kasperek Ryszard  
Kozub Jerzy                          Kasperek Ryszard                   Luleczko Alfred                             Orłowski Henryk                 
Pietryga Krystian                   Pinior Marek                          Skalik Zbigniew        

1999 r.
Kołek Stefan                        Skatuła Jan                         Wójcik Dariusz

2000 r.
Blokesz Adam                      Gawryszuk Dariusz               Gorzalnik Henryk                   Ratajczak Mirosław

2001 r.
Brzozowski Michał                Gaszewski Adam                  Gawle Ryszard                      Grzesiczek Andrzej           Janosz Józef
Karkoszka Ireneusz              Konieczny Zbigniew              Kozaczuk Bronisław               Łukasiak Stanisław           Maciejski Adam
Moczarski Dariusz                Murek Adam                        Prokopczuk Jarosław              Sala Dariusz                   Tomanek Andrzej
Wencka Waldemar               Zubelewicz Sylwester

2002 r.
Basista Dariusz                  Czernia Stanisław                 Gapiński Krzysztof                  Główczyński Tomasz         Kaczmarek Tadeusz
Krassa Władysław              Krawczyk Stanisław              Piechaczek Adam                   Rajman Henryk                Suszko Czesław
Żydek Janusz

2003 r.
Biazik Edward                   Kowol Czesław                   Masztalerz Mieczysław              Matuszczyk Roman         Mazur Tomasz
Mitko Franciszek               Mroczek Anna                  Raczkowski Krzysztof                Skalski Waldemar          Szczepaniak Mariusz
Zając Tadeusz

2004 r.
Adamczyk Leszek              Adamski Artur                    Fabijanowicz Mirosław           Goraus Ireneusz            Gozdalski Marek
Grodecki Zbigniew             Kowol Stanisław                Menżyk Artur                         Pikulicki Leszek             Rechul Jerzy
Stonoga Marian                Waloszek Piotr                   Wystyrk Erwin                       Zieleniewski Piotr

2005 r.
Burda Mirosław                Czech Tomasz                    Kachel Zbigniew                     Manowski Bogdan         Miensopust Damian
Miljon Bogdan                  Piotrowski Artur                 Rudawski Sebastian                Stolarski Michał             Świta Jaroslaw
Utrata Bogdan

2006 r.
Grzonka Jarosław              Kazaniecki Dawid              Kucharzewski Juliusz                Langrzyk Andrzej          Obarski Błażej
Piech Zygfryd                    Staniszewski Janusz

2007 r.
Drzazga Robert                 Fabijanowicz Mirosław       Janosz Leszek                         Kancerek Krzysztof        Mika Tadeusz
Miljon Bogdan                   Pikulicki Leszek                Szymiczek Radosław                Wieczorek Mariusz         Witkowski Grzegorz
Włoczewski Roman            Wrona Adam

2008 r.
Bazylak Marek                   Gaś Krystian                    Grabowski Zenon                    Jona Teresa                  Kura Andrzej
Organiściak Krzysztof         Perugiewicz Jacek            Rybiński Sławomir                   Sankalla Roman               Śliwa Robert
Wita Ireneusz                   Witaszak Damian              Wojtek Dariusz                       Wołoszyn Mariusz             Zdrojewski Mirosław

2009 r.
Barteczko Daniel               Białas Józef                     Borsukiewicz Michał                 Bulenda Krzysztof              Dobies Radosław
Dworzyński Czesław          Flis Piotr                          Fojcik Wojciech                       Groborz Zenon                  Kiszka Damian
Klimek Jerzy                     Kozielski Marcin                Lach Arkadiusz                        Majewski Robert               Matuszek Tomasz
Musiolik Grzegorz              Piechaczek Dariusz           Pietrzyk Bogdan                       Pojda Dariusz                   Powichrowski Marek
Słowik Jerzy                     Szymiczek Piotr

2010 r.
Banko Łukasz                   Banasiak Małgorzata      Bugla Wiktor                          Czrniewski Jarosław            Jona Antoni
Jurecki Robert                  Klima Józef                        Knicz Mirosław                        Kozub Adam                      Kściuczyk Mirosław
Krzyształa Aleksandra  Lemańczyk Dariusz             Matuła Mirosław                      Nowak Łukasz                    Papierok Janusz
Płaczko Grzegorz              Polnik Grzegorz                  Rosiek Bernard                       Świerkot Sylwester              Szymik Michał
Wowra Michał                  Wróbel Zygmunt                 Zackiewicz Dariusz

2011 r.
Antolak Stanisław              Bombor Iwona               Jeżyszek Krzysztof                   Kowalski Łukasz                 Kubek Piotr
Musiolik Janusz                  Nowak Robert                  Paszczela Damian                    Stabla Andrzej                    Szulik Jerzy
Widomski Jacek

2012 r.
Bednarski Krzysztof            Błachut Zbigniew              Czech Piotr                             Fojcik Czesław                    Gatnar Wojciech
Handschuh Dawid              Juraszczyk Łukasz             Kampik Sławomir                    Kiera Ewa                         Kolorz Dominika
Kołodziej Artur                  Mielańczyk Łukasz             Porwoł Przemysław                 Rolnik Monika                   Sauer Grzegorz
Sztoner Robert                  Ziębiński Jacek

2013 r.
Adamczyk Jan                   Czerwiński Jacek                Fiszer Piotr                           Hojka Marcin                         Jasita Jarosław
Jędrzejczyk Przemysław     Kałuża Piotr                       Kowalczyk Tomasz                Kraszczyńska Dorota               Ledwoń Łukasz
Porwoł Leszek                   Porwoł Tomasz                  Tomanek Maria                  Urbaniec Andrzej

2014 r.
Banasiak Waldemar           Banko Mariusz                     Brachman Krzysztof             Brych Łukasz                       Dudek Rafał
Jankowski Marcin              Jasita Renata                    Mika Tomasz                      Mleczko Wojciech                 Najda Zbigniew
Niemczyk Andrzej             Organiściak Justyna          Rusok Wojciech                  Samek Mariusz                    Szymiczek Hanna
Wernik Katarzyna
OSP Radlin II:
Piecowski Adam                Polnik Damian                      Rybka Dariusz

2015 r.
Adamczyk Mateusz           Banko Mariusz                      Brudny Adam                      Goraus Kamil                      Jasita Renata
Kubek Dominik                Pakulec Andrzej                    Powązka Grzegorz                Samek Mariusz

2016 r.
Buchcik Marek                 Gatnar Dawid                       Jona Mateusz                      Kiermaszek Łukasz              Królikowski Grzegorz
Manowski Bogdan            Obartuch Dariusz                  Rolnik Tomasz                     Ryszka Eugeniusz

2017 r.
Apel Robert                     Lorek Michał                        Kolorz Wojciech                    Kowalski Waldemar             Poloczek Grzegorz

2018 r.
Brachaczek Mariusz          Dudacy Adam                       Dudacy Bogusława           Elsner Renata                  Krzemień Marek
Porwoł Halina               Rduch Damian                      Robakowski Rafał                 Sokół Marcin                      Szmuk Michał

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego