hdkpck

Idź do spisu treści

Menu główne

Zasłużony Honorowy Dawca Krwi II stopnia po oddaniu 12 / 10 litrów krwi

Nasz klub... > Nasi zasłużeni

W 1962 r. Zarząd Główny Polskiego Czerwonego Krzyża ustanowił 3-stopniową odznakę "Zasłużony Honorowy Dawca Krwi" I (złotą), II (srebrną)  i III (brązową) stopnia. W  Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z 21 sierpnia 2006 r. zmieniono nazewnictwo tych odznak. Zmienił sie też wzór legitymacji "Zasłużony HDK". Kolejne zmiany przewidziano w Ustawie z dnia 20 maja 2016 r. o zmianie ustawy o publicznej służbie krwi oraz niektórych innych ustawz 20 maja 2016 r.
Są to już jedyne odznaczenia krwiodawców, które poza satysfakcją dają niewielkie konkretne uprawnienia (w NFZ), doceniające nimi odznaczonych i promujące tym samym honorowe krwiodawstwo.
Tytuł "Zasłużony Honorowy Dawca Krwi" przysługuje dożywotnio.


Odznaka srebrna przysługuje krwiodawcy po oddaniu przez męzczyznę 12, a przez kobietę 10 litrów krwi pełnej lub odpowiednio przeliczonych jej składników.
Odznakę nosi sie na prawej stronie piersi.





Na wniosek klubu przyznano odznaki dla:

Do roku 1984 nie posiadamy pełnej dokumentacji. Dysponujemy tylko pojedyńczymi informacjami.
Pierwszymi odznaczonymi tą odznaką są na pewno:

1979 r.
Banasiak Stanisław               Małek Zygmunt                       Wichtowski Aleksander             Wieczorek Leonard

1980 r.
Golec Tadeusz                     Passakas Andrzej                      Porwoł Antoni                         Porwoł Stanisław                                


1981 r.
Molenda Jan

1982 r.
Szerlowski Bolesław

1984 r.
Krypczyk Jerzy                     Zając Piotr


1986 r.
Kozieł Antoni                       Sitko Władysław                       

1987 r.

Rak Zdzisław

1988 r.
Kasperek Ryszard

1989 r.

Florian Piotr                        Jędrosek Zenon                   Kalisz Andrzej                     Porwoł Adam                 Sobik Czesław

1990 r.

Szolc Rudolf                        Tomala Marian

1991 r.
Długosz Henryk                   Droździel Bogusław              Kowol Adam                      Nejman Ryszard             Pacholak Andrzej

1992 r.
Cieślak Kazimierz                 Demel Henryk                      Kozieł Antoni                      Mołek Stanisław             Strof Jerzy
Widenka Czesław

1993 r.
Ciosek Henryk                     Najda Kazimierz                    Żbik Adam

1994 r.
Frydrych Jerzy                     Pączko Stanisław

1995 r.
Matuszek Antoni                  Niewadzi Piotr                      Pluta Zbigniew                     Skórecki Andrzej           Wojtek Mirosław
Zamelczyk Ryszard

1998 r.
Bargieł Stanisław                 Kozub Jerzy                         Kasperek Ryszard                Jeznach Wojciech           Luleczko Alfred
Orłowski Henryk                  Pietryga Krystian                  Pinior Marek                    

1999 r.
Kołek Stefan                        Skatuła Jan                         Wójcik Dariusz

2000 r.
Blokesz Adam                      Gawryszuk Dariusz               Gorzalnik Henryk                   Ratajczak Mirosław

2001 r.
Brzozowski Michał                Gaszewski Adam                  Gawle Ryszard                      Grzesiczek Andrzej           Janosz Józef
Karkoszka Ireneusz              Konieczny Zbigniew              Kozaczuk Bronisław               Łukasiak Stanisław           Maciejski Adam
Moczarski Dariusz                Murek Adam                        Prokopczuk Jarosław              Sala Dariusz                   Tomanek Andrzej
Wencka Waldemar               Zubelewicz Sylwester

2002 r.
Basista Dariusz                    Czernia Stanisław                 Gapiński Krzysztof                  Główczyński Tomasz         Kaczmarek Tadeusz
Krassa Władysław               Krawczyk Stanisław              Piechaczek Adam                    Rajman Henryk                Suszko Czesław
Żydek Janusz

2003 r.
Biazik Edward                     Kowol Czesław                      Masztalerz Mieczysław              Matuszczyk Roman         Mazur Tomasz
Mitko Franciszek                 Mroczek Anna                    Raczkowski Krzysztof                Skalski Waldemar            Szczepaniak Mariusz
Zając Tadeusz

2004 r.
Adamczyk Leszek               Adamski Artur                        Fabijanowicz Mirosław             Goraus Ireneusz               Gozdalski Marek
Grodecki Zbigniew              Kowol Stanisław                     Menżyk Artur                         Pikulicki Leszek                 Rechul Jerzy
Stonoga Marian                 Waloszek Piotr                       Wystyrk Erwin                         Zieleniewski Piotr

2005 r.
Burda Mirosław                  Czech Tomasz                      Kachel Zbigniew                       Manowski Bogdan              Miensopust Damian
Miljon Bogdan                    Piotrowski Artur                    Rudawski Sebastian                  Stolarski Michał                  Świta Jaroslaw
Utrata Bogdan

2006 r.
Grzonka Jarosław               Kazaniecki Dawid                  Kucharzewski Juliusz                 Langrzyk Andrzej                Obarski Błażej
Piech Zygfryd                     Staniszewski Janusz

2007 r.
Drzazga Robert                  Fabijanowicz Mirosław           Janosz Leszek                          Kancerek Krzysztof               Mika Tadeusz
Miljon Bogdan                    Pikulicki Leszek                    Szymiczek Radosław                 Wieczorek Mariusz                Witkowski Grzegorz
Włoczewski Roman             Wrona Adam

2008 r.
Bazylak Marek                    Gaś Krystian                       Grabowski Zenon                      Jona Teresa                       Kura Andrzej
Organiściak Krzysztof          Perugiewicz Jacek               Rybiński Sławomir                     Sankalla Roman                   Śliwa Robert
Wita Ireneusz                    Witaszak Damian                 Wojtek Dariusz                         Wołoszyn Mariusz                 Zdrojewski Mirosław

2009 r.
Barteczko Daniel                Białas Józef                        Borsukiewicz Michał                   Bulenda Krzysztof                Dobies Radosław
Dworzyński Czesław           Flis Piotr                            Fojcik Wojciech                         Groborz Zenon                     Kiszka Damian
Klimek Jerzy                      Kozielski Marcin                  Lach Arkadiusz                          Majewski Robert                  Matuszek Tomasz
Musiolik Grzegorz               Piechaczek Dariusz             Pietrzyk Bogdan                         Pojda Dariusz                      Powichrowski Marek
Słowik Jerzy                      Szymiczek Piotr

2010 r.
Banko Łukasz                    Banasiak Małgorzata        Bugla Wiktor                            Czrniewski Jarosław            Jona Antoni
Jurecki Robert                   Klima Józef                          Knicz Mirosław                         Kozub Adam                       Kściuczyk Mirosław
Krzyształa Aleksandra    Lemańczyk Dariusz               Matuła Mirosław                      Nowak Łukasz                     Papierok Janusz
Płaczko Grzegorz               Polnik Grzegorz                    Rosiek Bernard                        Świerkot Sylwester               Szymik Michał
Wowra Michał                   Wróbel Zygmunt                   Zackiewicz Dariusz

2011 r.
Antolak Stanisław              Bombor Iwona                  Jeżyszek Krzysztof                   Kowalski Łukasz                   Kubek Piotr
Musiolik Janusz                  Nowak Robert                     Paszczela Damian                    Stabla Andrzej                     Szulik Jerzy
Widomski Jacek

2012 r.
Bednarski Krzysztof            Błachut Zbigniew                 Czech Piotr                             Fojcik Czesław                      Gatnar Wojciech
Handschuh Dawid              Juraszczyk Łukasz                Kampik Sławomir                    Kiera Ewa                           Kolorz Dominika
Kołodziej Artur                  Mielańczyk Łukasz                Porwoł Przemysław                 Rolnik Monika                     Sauer Grzegorz
Sztoner Robert                  Ziębiński Jacek

2013 r.
Adamczyk Jan                   Czerwiński Jacek                  Fiszer Piotr                            Hojka Marcin                          Jasita Jarosław
Jędrzejczyk Przemysław     Kałuża Piotr                         Kowalczyk Tomasz                 Kraszczyńska Dorota                Ledwoń Łukasz
Porwoł Leszek                   Porwoł Tomasz                    Tomanek Maria                  Urbaniec Andrzej

2014 r.
Banasiak Waldemar           Banko Mariusz                      Brachman Krzysztof               Brych Łukasz                            Dudek Rafał
Jankowski Marcin              Jasita Renata                     Mika Tomasz                        Mleczko Wojciech                      Najda Zbigniew
Niemczyk Andrzej             Organiściak Justyna           Rusok Wojciech                    Samek Mariusz                          Szymiczek Hanna
Wernik Katarzyna
OSP Radlin II:
Piecowski Adam                Polnik Damian                      Rybka Dariusz

2015 r.
Adamczyk Mateusz           Banko Mariusz                      Brudny Adam                         Goraus Kamil                          Jasita Renata
Kubek Dominik                Pakulec Andrzej                     Powązka Grzegorz                  Samek Mariusz

2016 r.
Buchcik Marek                 Gatnar Dawid                        Jona Mateusz                         Kiermaszek Łukasz                 Królikowski Grzegorz
Manowski Bogdan            Obartuch Dariusz                   Rolnik Tomasz                       Ryszka Eugeniusz


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego